Pozytywne kursy językowe

Nie ma nic bardziej frustrującego niż dwa semestry ciężkiej pracy podczas kursu językowego, wkuwania słówek i odmian, wypełniania kserówek z tysiącami ćwiczeń gramatycznych zakończonych odkryciem, że co najmniej połowa tej pracy po roku poszła na marne, a w głowie jakieś smutne resztki na zmianę z dziurami w pamięci.

Takie są przynajmniej nasze doświadczenia w tym temacie i dlatego postanowiliśmy to zbadać i coś zmienić. To prawda jest cała masa nowych i starych metod nauki języków obcych, niektóre szkoły językowe pracują wyłącznie według nich, ale zawsze wydawało nam się, że to nie wystarcza. Postanowiliśmy całkowicie zmienić podejście. Nie warto narzucać wszystkim jednej metody, za to warto zdiagnozować styl uczenia się danej osoby, nauczyć ją jak się uczyć (WSZYSTKIEGO) według indywidualnych predyspozycji, a następnie poprowadzić kurs zawierający wiele różnorodnych sposobów uczenia się, dostosowany do uczestników danej grupy.

Tak właśnie przebiegają nasze kursy.

Wszyscy dorośli i młodzież zaczynają kurs językowy od diagnozy stylu uczenia się i predyspozycji, następnie uczestniczą w szkoleniu poprzedzającym kurs pt. „JAK SIĘ UCZYĆ”, na którym nasi trenerzy prezentują różnorodne techniki i narzędzia do wykorzystania przy nauce dowolnego przedmiotu i tematu. Dopiero wtedy rozpoczynamy kurs językowy przygotowany na podstawie naszych diagnoz i zawierający ciekawe ćwiczenia inspirujące do nauki nie tylko języków obcych. Oczywiście garściami czerpiemy z fantastycznych, kreatywnych metod opracowanych przez specjalistów w dziedzinie samodzielnego uczenia się. Dlaczego nikt z nich nie korzysta? Nie mamy pojęcia…

Zajęcia grupowe (6 – 10 osób) rozpoczynają się w październiku. Zajęcia indywidualne i pół indywidualne (tak, tu też diagnoza i szkolenie „JAK SIĘ UCZYĆ”) można rozpocząć w każdej chwili.

Kursy językowe dla dzieci prowadzimy w nieco innym trybie. Maluchy i dzieci do 12 roku życia nie mają jeszcze sprecyzowanego stylu uczenia się, ale za to mają mnóstwo energii, naturalnej ciekawości i chęci do zabawy i eksperymentów. Dlatego kursy językowe dla dzieci przygotowane są w taki sposób aby pokazać im jak najwięcej fajnych sposobów uczenia się poprzez gry, zabawy, twórcze wykorzystanie codziennych przedmiotów i zajęć. Naszym celem jest rozbudzenie w dzieciach chęci do nauki wszystkiego na bazie kursu języka obcego.

Wróć do strony głównej i zobacz resztę